آلومینیوم جکت

آلومینیوم جکت

آلومینیوم جکت

همان طور که می دانید، آلومینیوم نمی توانند به تنهایی نقش محافظتی داشته باشد. به همین خاطر از یک لایه محافظتی در کنار آن ها استفاده می کنیم. آلومینیوم جکت در واقع همان پلی کرافت ها می باشند که عایق های حرارتی مناسبی برای کارخانه ها به شمار آمده و نقش محافظتی دارند.

از آلومینیوم جکتینگ در پالایشگاه ها، سایت های پتروشیمی و موتور خانه های استفاده می شود. سکو های نفت و گاز نیز به صورت اجباری از آلومینیوم جکتینگ استفاده می کنند.

ورق آلومینیوم جکتینگ، عایق آلومینیومی است که از مواد آلی مانند پلی اتیلن و یک لایه ورق آلومینیومی تشکیل شده است. به عنوان ماده اولیه برای عایق های حرارتی مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت آلومینیوم آگرین در این مطلب تصمیم دارد تا شما را بیش تر با آلومینیوم جکتینگ آشنا کند. با ما همراه باشید.

آلومینیوم جکتینگ چیست؟

تمامی آلومینیوم جکتینگ ها از یک لایه رطوبت گیر تشکیل شده اند. زمانی که آلومینیوم جکت و سطح لایه فلزی با یکدیگر در تماس هستند، خوردگی ایجاد نشده و عمر مفید آلومینیوم پلی کرافت، افزایش پیدا می کند. هدف اصلی از نصب این ورق های آلومینیوم، نصب یک لایه رطوبت گیر می باشد که جکت فلزی از سطح عایق جدا شود از سطح زیرین آلومینیوم جکت ها در برابر خوردگی و رطوبت محافظت گردد.

این موضوع به عنوان یکی از فاکتور های بسیار مهم در بخش تکنولوژی های مربوط به عایق های سرد و گرم شناخته می شود و اجرا شدن آن بسیار حیاتی است.

از ورق های آلومینیوم جکتینگ، در تمام مناطق کشور می توان استفاده نمود. استفاده از این ورق های آلومینیوم بر روی سکو ها نفتی و گازی نیز اجباری می باشد. چرا که این عایق ها می توانند محافظی برای لوله هایی که کارایی آن ها در دما های غیر محیطی و غیر معمول می باشد، به شمار آیند.

آلومینیوم جکت
آلومینیوم جکت چیست؟

هم چنین لازم است بدانید که این نوع از ورق های آلومینیوم، عایق هایی محسوب می شوند که برای ورق های گالوانیزه، جایگزین مناسبی می باشند. حتی قیمت تمام شده آلومینیوم جکتینگ کاملا اقتصادی تر و مقرون به صرفه تر از ورق های گالوانیزه و آلیاژی می باشد. به همین خاطر این مسئله به عنوان یکی از برتری های این نوع از ورق های آلومینیوم به شمار می آید.

مشخصات و ویژگی های آلومینیوم جکت

همان طور که می دانید و به وضوح مشخص می باشد، آلومینیوم نرم، انعطاف پذیر و در عین حال از استحکام چشم گیری برخوردار است. همین طور طول عمر نسبتا زیادی نسبت به سایر فلزات دارد. پس می توان از آن برای طولانی مدت استفاده نمود.

اما ورق های آلومینیوم به تنهایی نمی توانند یک پوشش برای حفاظت از عایق های حرارتی باشند. به همین خاطر در این مرحله از آلومینیوم جکت ها استفاده می گردد.

ورق های آلومینیوم جکتینگ چگونه ساخته می شوند؟

در جهت محافظت طولانی مدت از عایق های حرارتی و استفاده و بهره برداری مفید از آن ها، آخرین لایه از عایق ها را با پوشش مناسب، می پوشانند. این پوشش می تواند همان آلومینیوم جکت ها، ورق های گالوانیزه و یا آلیاژی باشد. اما همان طور که پیش تر گفته شد، آلومینیوم جکتینگ ها، از ورق های گالوانیزه در بازار پیشی گرفته اند.

چرا که هم انعطاف پذیری و فرم پذیری بهتری نسبت به ورق های گالوانیزه دارند و هم وزن آن ها سبک تر می باشد. هم چنین قیمت تمام شده آن ها نیز برای مصرف کننده مقرون به صرفه تر است.

البته نا گفته نماند که ورق های گالوانیزه در محیط های مرطوب شوره می زنند و دچار خوردگی می شوند. در صورتی که ورق های آلومینیوم جکت، در برابر خوردگی مقاومت چشم گیری از خود نشان می دهند.

کاربرد های ورق های آلومینیوم جکتینگ

همان طور که پیش تر گفته شد، ورق آلومینیوم جکتینگ، همان پلی کرافت ها می باشند که امروزه به عنوان عایق آلومینیومی شناخته شده اند.

از این ورق های آلومینیوم می توان برای عایق کاری در موتور خانه ها، سایت پتروشیمی ها و هم چنین کارخانه هایی که در دما های پایین تر و یا بالا تر از دمای محیط فعالیت دارند، استفاده نمود.

کدام آلومینیوم جکت مناسب تر است؟

شرکت آلومینیوم آگرین به شما پیشنهاد می دهد تا از پوشش های محافظ آلومینیومی با آستری کاغذ پلی کرافت در انواع ساده، آجدار، کرکره ای به صورت کلاف و یا ورق استفاده کنید.

ورق آلومینیومی با پوشش پلی کرافت در واقع از یک لایه ورق آلومینیوم و یک لایه پلی اتیلن که به یکدیگر چسبیده شده اند، تشکیل شده است.

این لایه جهت جذب رطوبت داخل عایق ها بر روی ورق آلومینیوم لامینه می شود. عمل لمینت کردن پلی کرافت بر روی سطح ورق آلومینیوم یک نوع مزیت نسبت به رنگ به شمار می آید. استفاده از یک لایه پلی اتیلن به همراه یک لایه کاغذ پلی کرافت، می تواند از ایجاد پیل گالوانیک جلوگیری نموده و در نتیجه با کاهش چشم گیر خوردگی در تجهیزات مواجه شویم.

آلومینیوم جکت
کدام آلومینیوم جکت مناسب تر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *