ورق آلومینیوم با پوشش پلی سرلین

آلومینیوم آگرین

ورق آلومینیوم با پوشش پلی سرلین چیست؟

ورق آلومینیوم با پوشش پلی سرلین: عایق رطوبتی پلی سرلین (psmb) اکستروژن سه لایه ای از پلیمر های پلی اتیلن و سرلین (یا همان DU POINT) با ضخامت ۷۶ میکرو متر است.
پلی سرلین (PSMB) لمینه ای حرارتی است که به منظور عایق کاری مکانیکی جهت جلوگیری از ایجاد حفره شکاف و خوردگی گالوانیک سطوح داخلی روکش های فلزی و لوله های مخارن و دیگر تجهیزات، مورد استفاده قرار می گیرد.
در این خوردگی ها زمانی رخ می دهد که آب و رطوبت از طریق مفاصل نصب شده و یا بخش های آسیب دیده وارد سیستم عایق کاری می شود.
ظاهر فیلم: فیلم پلی سرلین با رنگ آبی روشن خود، از دیگر فیلم های مشابه متمایز می‌گردد و این اجازه را به بیننده می دهد که تنها با نگاه کردن به روکش فلزی، وجود آن را تایید کند.

ورق آلومینیوم با پوشش پلی سرلین
ورق آلومینیوم با پوشش پلی سرلین

ساختار فیلم سرلین:

پلی سرلین (PSMB) از سه لایه فیلم که هر یک به منظور به دست آمدن مطلوب ترین عملکرد به دقت انتخاب شده اند، تشکیل شده است.
هر کدام از لایه ها حدود ۲۵ میکرو متر ضخامت دارند.
لایه داخلی را معمولا از پلی اتیلن با چگالی پایین (LDPE) که دارای چسبندگی بهتری است، استفاده می نمایند.
لایه میانی را از Surlyn که دارای استحکام بیش تری است استفاده نموده و لایه خارجی را از پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) که مقاومت فوق العاده ای در برابر سایش دارد، بهره می گیرند.
استفاده از سه لایه فيلم جداگانه عملا تضمین می کند که هیچ سوراخی در کل فیلم وجود نداشته باشد.

مشخصات ورق آلومینیوم با پوشش پلی سرلین

چرا که وجود یک سوراخ در یکی از لایه ها تاثیری بر دیگر لایه ها نخواهد داشت.
پلی سرلین روی سطوح داخلی انواع روکش های فلزی از جمله ورق آلومينيوم، استيل، گالوانیزه و آلوزینک، جهت جلو گیری از خوردگی استفاده می‌شود.
پلی سرلین در نصب روکش فلزی عایق مکانیکی به دور لوله های سرد و گرم، مخازن و تجهیزات صنعتی در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد ورق آلومینیوم با پوشش پلی سرلین

پلی سرلین روی سطح داخلی انواع روکش های فلزی مانند آلومینیوم، استیل، گالوانیزه و آلوزینک برای جلوگیری از خوردگی مورد استفاده قرار می گیرد.
هم چنین پلی سرلین ‌می تواند در نصب روکش فلزی عایق های مکانیکی برای این که به دور لوله های سرد و گرم کشیده شود، مورد استفاده قرار می گیرد.
همین طور می توان از این عایق برای مخازن و تجهیزات صنعتی در صنعت نفت و، گاز و پترو شیمی نیز استفاده نمود.

ورق آلومینیوم با پوشش پلی سرلین
کاربرد ورق آلومینیوم با پوشش پلی سرلین

ظاهر فیلم:

فیلم پلی سرلین با رنگ آبی روشن خود، از دیگر فیلم های مشابه متمایز می‌گردد و این اجازه را به بیننده می دهد که تنها با نگاه کردن به روکش فلزی، وجود آن را تایید کند.

ورق آلومینیوم چیست؟

آلومینیوم به فلزی گفته می شود که مقاومت بالایی در مقابل خوردگی از خود نشان می دهد. همین طور یک رسانای حرارت و الکتریسیته مناسب است.
ورق آلومینیوم یا همان پوش برگ، به آلومینیومی گفته می شود که به شکل ورق های نازک یا برگه های نازک شکل  می باشند. ضخامت این ورق ها معمولا کم تر از 0.2 یا 0.006 میلی متر می باشد. همین طور این‌ ها از انعطاف کافی برخوردار بوده و می توانند به راحتی خم شوند. یا می توانید آن ها به دور اجسام بپیچید.
این ورق ها در صنعت های مختلفی مانند صنایع برودتی، ساختمانی و همین طور صنایع لوازم خانگی و یا پلاک سازی مورد استفاده قرار می گیرد.
ورق آلومینوم به عنوان یکی از مصالح پر کابرد به شمار آمده و در صنایع ساخت و ساز و همین طور دسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد.
این ورق ها در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید شده و یکی از کاربرد های آن، ساخت ساندویچ پانل می باشد.

ورق آلومینیوم با پوشش پلی سرلین
موارد استفاده از ورق آلومینیوم با پوشش پلی سرلین

مشخصات فنی ورق آلومینیوم

 • ورق آلومینیوم به عنوان یکی از پر کاربرد ترین محصولات در صنعت عایق کاری به شمار آمده و بخش عظیمی از بازار را در اختیار خود گرفته است.
 • ورق آلومینیوم در واقع نوعی ورق خاص است که کلیه ویژگی های فلز آلومینیوم را دارا می باشد. همین طور این محصول در دسته ورق های فلزی سبک قرار گرفته است.
 • از جمله ویژگی های ورق آلومینیوم می توان به وزن سبک، قیمت مناسب و هم چنین شکل پذیری بالای آن نام برد. همین طور می توان به مقاومت بالای فیزیکی و مقاومت بالای آن در برابر زنگ زدگی و یا اکسیداسیون اشاره نمود.

انواع ورق آلومینیوم

 1. ورق های آجدار
 2. ورق های الکترواستاتیک
 3. ورق آلومینیوم ذوزنقه ای
 4. ورق آلومینیوم کرکره ای
 5. ورق آلومینیوم شادولاین
 6. ورق آلومینیوم رنگی
 7. ورق آلومینیومی کامپوزیتی
 8. ورق های لوزی یا امباس
 9. ورق آلومینیوم با پوشش پلی سرلین
 10. ورق آلومنیوم آنادیز شده
 11. ورق آلومینیوم فرم دار
 12. ورق آلومینیوم بی رنگ

تلفن دفتر مرکزی: 021-66910630

تلفکس : 66438004-021

موبایل : 09126705344-09123553554

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *